Naujienos

2015-07-29, Ryga

 

Draudimo įmonės „Baltikums “ AAS akcijas įsigijo Austrijos įmonė


Pagal šių metų liepos 29 d. pasirašytą sutartį draudimo įmonės „Baltikums“ AAS akcijų paketą įsigijo Austrijos draudimo bendrovė „Vienna Insurance Group“ AG (VIG).

„Baltikums“ AAS įsteigta 1998 m., didžiausi jos akcijų savininkai yra „BBG“ AS (80 %) ir „Baltikums Bank“ AS (19 %). Tai viena iš pirmųjų draudimo bendrovių Latvijoje, daugiau kaip per 15 savo veiklos metų sukaupusi svarią patirtį teikiant ne gyvybės draudimo paslaugas Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje bei užimanti 8 % vietinės rinkos. Šiuo metu 38 Latvijos miestuose ir Vilniuje dirba 250 bendrovės darbuotojų.

„Mes turime platų agentų ir brokerių tinklą, gerai išvystytus produktų pardavimo kanalus, stabilų kolektyvą ir patyrusius ilgamečius specialistus. Praėjusius 2014 metus įmonė užbaigė pasiekusi virš 20 mln. eurų vertės bendrą pasirašytų premijų apimtį“, – įmonę apibūdina „Baltikums“ AAS valdybos pirmininkas Eduardas Reinicanas. „Esu įsitikinęs, kad „Baltikums“ AAS įsitraukimas į solidžią patirtį turinčią VIG grupę suteiks mums naujų plėtros galimybių ir užtikrins tarptautinę patirtį kiekvienam jos darbuotojui. VIG planuoja aktyviai naudotis vietinių specialistų žiniomis ir patirtimi. Mūsų klientai nepajus jokių pasikeitimų, visi iki šio momento sudaryti draudimo polisai tebegalioja“, – komentuoja Eduardas Reinicanas.

„Per pastaruosius penkerius metus VIG koncerno metinis augimas Baltijos šalių rinkoje viršijo 30 proc. Įsigydami „Baltikums“ AAS, mes įgyjame galimybę padidinti savo rinkos dalį, panaudodami patrauklų rinkos potencialą, kuriam gali būti įdomios ir kitos verslo kryptys“, – pažymi „Vienna Insurance Group AG“ (VIG) generalinis direktorius Pėteris Hagenas.

„Pardavus draudimo bendrovės „Baltikums“ AAS akcijų paketą, realizuotas „BBG“ AS grupės tikslas sumažinti verslo kryptis, susijusias su produktų ir paslaugų teikimu mažmeninės prekybos kanaluose. Įgytos lėšos bus panaudotos finansinių paslaugų plėtrai tarptautinėse rinkose“, – akcininkų sprendimą komentuoja „Baltikums Bank“ AS valdybos pirmininkas Dmitrijus Latiševas.

Sudarant sandorį, „Baltikums“ AAS akcininkus konsultavo „Superia Corporate Finance“ ir „TGS Legal“.

„Vienna Insurance Group“ AG (VIG) yra pirmaujantis draudimo koncernas Austrijoje bei Vidurio ir Rytų Europos regione. Apie 50 bendrovių 25 šalyse sudaro koncerną, turintį žinomą ir patikimą vardą ir glaudžiai bendradarbiaujantį su savo klientais. Koncernas turi 190 metų patirtį draudimo srityje, 23 000 darbuotojų ir yra aiškus lyderis savo pagrindinėse rinkose.

 

Janis Dubrovskis,

Baltikums Bank Korporacinių finansų direktorius

Janis.dubrovskis@baltikums.eu

Tel. 2917 8878