Kaip apsidrausti paskolos palūkanų permokos?

Galima apsidrausti nuo daug skirtingų dalykų. Galima apdrausti savo gyvybę, sveikatą, namus, automobilį ar kitą turtą. Tačiau ar galima apsidrausti nuo paskolos palūkanų permokų? Tai yra, ar galima padaryti ką nors, kad dienos pabaigoje nereikėtų mokėti didesnių nei planuotą palūkanų už paskolą? Atsakymas gali jus nustebinti.

Paprastai draudimą mes suvokiame taip: mes atliekame periodines (dažniausiai mėnesines) įmokas draudėjui ir už tai, nutikus draudžiamam įvykiui, mes gauname sutartą išmoką iš draudimo bendrovės. Taip yra apdraudžiami prieš tai paminėti dalykai.

Teoriškai taip yra įmanoma apdrausti ir paskolas bei kitus finansinius instrumentus. Tačiau tai – turtingųjų privilegija, kurie taip apdraudžia milijonines sumas siekiančias paskolas ir panašaus tipo finansinius instrumentus.

Nemokamos paskolos

Kalbėdami apie draudimą nuo per didelių ir netikėtų paskolos palūkanų šuolių, mes omenyje turite visai ką kitą. Mes kalbame ne apie standartinį draudimą, bet apie prevencinį draudimą. Tai yra apie pasiruošimą tokiam galimam scenarijui. Tai gali atrodyti kaip nevykęs pokštas, tačiau patikėkite – tokio apsidraudimo kaina yra minimali, o rezultatas gali būti tiesiog gelbstintis. Bet pakalbėkime apie viską nuo pradžių.

Greitos vartojimo paskolos ir greitieji kreditai yra tai, ką pasistengsime aptarti, nes tai yra tos paskolos, kurias pasiėmę turi didžioji daugumą visų turinčių aktyvių paskolų. Tai – taip pat didžiausios rizikos paskolos, nes jas gauti gali beveik bet kas, o jų palūkanos siekia teisiškai nustatytas palūkanų lubas. Taip yra gaunamos ir paskolos bedarbiams, todėl galite tik įsivaizduoti riziką, kurią su savimi nešasi tokių paskolų turėtojai.

Be to, tokie kreditai ir tokios paskolos yra išduodamos net ir įsiskolinimams pasiekus pakankamai kritinę ribą, todėl visumoje jos tikrai gali prisidėti prie bendro palūkanų išaugimo.

Kaip nuo to apsidrausti?

Yra dvi atsakymo sudedamosios dalys. Pirma jums reikėtų gerai pasianalizuoti visą esamą situaciją prieš imant bet kokią paskolą, nesvarbu ar jūs esate bedarbis ir ieškote paskolos bedarbiui ar esate eilinis dirbantysis ir ieškote greitojo kredito. Nesvarbu kodėl ir kada skolinatės, pradėkite žvalgytis pirmos paskolos nemokamai. Tai praktiškai garantuos jums, kad palūkanos tikrai nekils ir taip visu 100% apsidrausite nuo bet kokių nenumatytų palūkanų pokyčių, kurie galėtų jus neigiamai paveikti. Pirma paskola nemokamai yra suteikiama daugelių kreditorių skirtingai metų laikais pirmiesiems savo klientams. Tai – pati geriausia prevencija apsidrausti nuo minėto įvykio.

Kuo didesnėje rizikos grupėje esate (pvz. esate bedarbis), tuo naudingesnė nemokama paskola bus, nes jos esmė yra tokia, kad pasiskolinus nereikia mokėti palūkanų, t.y. tokios paskolos turi 0% palūkanų sutartam laikui.

Jei tokios galimybės neturite, dar vienas būdas apsidrausti – iš anksto susirasti refinansavimo paskolas siūlančius kreditorius bei pasidomėti ar jūsų bijomoje padėtyje atsidūręs žmogus galėtų gauti refinansavimą ir taip sušvelninti neigiamo palūkanų pokyčių įtaką jūsų finansams.

Tai – nemokamos paskolos ir paskolos įsiskolinusiems – yra du pagrindiniai prevenciniai veiksmai, kurie padės apsidrausti nuo bet kokios paskolos palūkanų permokos.